top of page
  • תמונת הסופר/תLilach

אבן גוואשה - כל מה שרצית לדעת

מהן אבני גוואשה והאם הן עובדות?

סביר להניח שנתקלתן כבר באבני גואשה בכל רחבי הרשת. זה נראה טוב מכדי להיות אמיתי - להעביר אבן על הפנים כדי לקבל עצמות לחיים מוגדרות ולהיפטר מהשקעים השחורים שמתחת לעיניים… האם זה רק עוד טרנד שיתפוגג בעוד כשנה, או שהגוואשה (או גואה שה) כאן כדי להישאר?

טכניקת השימוש בגוואשה פותחה בסין לפני מאות רבות של שנים. במקור נעשה שימוש באבן על מנת לגרות את העור ולרפא אותו דרך האדמומיות שהתפתחה (sha). התהליך בוצע על כל חלקי הגוף, אך כיום הוא משמש בעיקר לפנים ולצוואר.


אבני גוואשה הן כלי המשמש להפגת מתחים, פיסול העור, הגברת זרימת הדם ומיקרוסרקולציה של כלי דם. הן עשויות באופן מסורתי מקוורץ (סוג של מינרל). הן זמינות במגוון צורות, אבל בדרך כלל מעוצבות כך שיש קצה קטן ומעוגל יותר שניתן להשתמש בו ליד העיניים או האף.

נשים רבות מציינות שגוואשה מעניקה למבנה העור שלהם מראה מורם, עם עצמות לחיים מוגדרות יותר ולחיים נפוחות. שימוש עדין יכול גם להפחית שקיות מתחת לעיניים. משתמשות טוענות שהשימוש בגואשה מקל על מתח שרירים ולסתות הדוקות, וגורם לעצמות הלחיים וקו הלסת שלהן להיראות מוגדרים יותר.

הטכניקה יכולה גם לקדם ניקוז לימפתי, אשר יכול להפחית נפיחות בפנים ולעזור להסיר נוזלים ורעלים מהמערכת שלך. יש שטוענים שאבני גואשה יכולות לשמש כחלופה להזרקות בזכות יכולתן להקל על המתח שעלול לגרום לקמטים עדינים וקמטוטים.

היתרונות של גוואה שה אינם מתועדים או מוכחים במלואם, אך החוויות האישיות של אנשים עם טיפול הפנים מדברות בעד עצמן! התוצאות לרוב עדינות, והן אינן קבועות - אך לעתים קרובות הן ניכרות באופן מידי למשתמשת ולסובבים אותה.


איך משתמשים באבן גואה שה?

טכניקת השימוש בגוואשה חשובה ביותר להשגת התוצאות הרצויות. זה נראה פשוט (וזה אכן פשוט), אבל יש כמה דגשים קטנים באשר לתנועה, לזווית ולרמת הלחץ הנכונים כדי להשיג תוצאות אופטימליות.

לקבלת תוצאות מיטביות, הנה כמה כללי אצבע טובים:

  • שמרי על האבן כמעט מקבילה לפנים שלך

  • הפעילי לחץ אחיד שאינו קשה מדי או מכאיב

  • יש למרוח סרום או קרם לחות לפני כדי להפחית את החיכוך

  • יש לעסות כל אזור כ 15-20 (סרטוני הסבר מצורפים למטה)
כמה דוגמאות לעבודה על האזורים המרכזיים שבפנים:


עבודה עם גואה שה באזור המצח

חשוב להחליק את האבן על גבי המצח כלפי מעלה, כשהדגש הוא על קמט ההבעה שנוצר בד״כ בין הגבות.

השתדלו לשמור על פרצוף חלק מהבעות במהלך העיסוי.עבודה עם גואה שה באזור ארובת העין

מומלץ להשתמש בשקע המובנה של האבן כדי לייצר מקסימום נקודות מגע עם העור תוך כדי העיסויעבודה עם גואה שה באזור עצמות הלחיים
עבודה עם גואה שה באזור קו הלסת

גם באזור זה אני ממליצה לעבוד עם השקע שבאבן (פשוט כמו בסרטון)אילו אבני גואה שה הכי טובות?

רוב המומחים ממליצים על אבני גואה שה עשויות רוז קוורץ או ירקן טהור (ידוע גם כ-Jade באנגלית). יש אנשים שחווים גירוי מהפלסטיק הסינטטי שממנו עשויות אבני גוואשה זולות יותר ואני ממליצה להתרחק מהן. אבני הירקן והקוורץ גם מחזיקות קור או חום טוב יותר, ובאופן כללי עמידות יותר ומחזיקות לאורך זמן.


למי לא כדאי להשתמש באבני גואה שה?

אם את סובלת מאקנה פעיל, רוזציאה, אקזמה או כל סוג של גירוי בעור, אל תשתמשי בגואה שא.

אם את בהריון - אני ממליצה להתכתב עם רופא עור (אפשר בקלות באפליקציה של קופ״ח) ולוודא שזה מתאים לכן באופן אישי.המאמר הזה היה מעניין?

  • מאד!

  • ככה ככה

  • לא אהבתי2,050 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page